Nowe piece, nowe rozwiązania, nowa jakość

Początek naszej działalności to rok 1993. Wtedy to rozpoczęliśmy sprzedaż pieców włoskiego producenta. Kolejne lata służyły nabywaniu doświadczeń. Nasze piece zmieniały się wraz z upływem czasu i zdobywanej wiedzy. Dzisiaj wykorzystując cały potencjał informacyjny dotyczący pieców i wymagań polskiego klienta, skierowaliśmy wszystkie siły na utworzenie nowej gamy produktów.

Po wieloletnich próbach przeprowadzonych w piekarniach na terenie całej Polski firma IRPOL proponuje własną linię pieców. Połączenie naszego doświadczenia z jakością włoskiego producenta zaowocowało powstaniem produktu, który zadowoli każdego klienta. Proponujemy piece do małych, średnich i dużych piekarni.

Czym się charakteryzują nasze nowe piece?

Odpowiedź jest bardzo prosta... Doskonałą jakością, energooszczędnością, jednolitością wypieku i niezawodnością działania. Działając od 14 lat na polskim rynku, zrozumieliśmy, że w różnych piekarniach są rozmaite oczekiwania i wymagania dotyczące funkcjonowania pieca. Dlatego teraz każdy nasz klient będzie miał możliwość dopasowania pieca do swoich wymagań. Co to oznacza w praktyce? – bardzo szeroką gamę produkcyjną z wieloma wariantami dotyczącymi rozwiązań technicznych, np. piece rurowe:  tradycyjne  z  kanałami  grzewczymi  lub  całkowita nowość w naszej ofercie piece rurowe z układem pierścieniowym, piece z układem parowników umieszczonych bezpośrednio w komorach wypiekowych lub w kanałach grzewczych, piece o niespotykanej dotąd różnorodności wymiarowej co pozwoli z kolei na dopasowanie się do każdych warunków lokalowych, wreszcie możliwość zainstalowania pieca cztero, pięcio- lub nawet siedmiokomorowego. Następną ważną informacją z punktu widzenia klienta jest system parowników gwarantujący dużą ilość pary, zmodernizowany sposób jej wypuszczania, który pozwala na szybkie jej ujście po otwarciu zaworów spustowych z poszczególnych komór. Każdy z naszych pieców może być wyposażony w elektroniczny panel sterowania umożliwiający programowanie pełnych procesów wypiekowych, krótko mówiąc – to klient decyduje o wyposażeniu pieca.Oprócz standardowej oferty zawierającej piece modułowe, obrotowe, wsadowe (elektryczne, cyklotermiczne i tradycyjne rurowe), proponujemy całkowitą nowość, tzn. piec rurowy z układem pierścieniowym i piec rurowy tunelowy. Oto krótka charakterystyka obydwu tych pieców.

Pierścieniowy piec rurowy TORNADO

Piec TORNADO jest alternatywną propozycją do tradycyjnego pieca rurowego z układem kanałów grzewczych.

Szczególny  układ  rur  grzewczych  uformowanych w kształcie pierścienia umożliwił stworzenie komory spalania w kształcie cylindra. Komora spalania wykonana jest ze specjalnej stali ogniotrwałej. System grzewczy wykonano w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt rur z płomieniem palnika, jednocześnie cyrkulacja spalin zapewnia maksymalną sprawność cieplną, gwarantując minimalne zużycie gazu lub oleju opałowego. Innowacyjny system ogrzewania rur, ich ilość i modułowy system konstrukcyjny powodują następujące korzyści:redukcję zużycia gazu (oleju opałowego) do ok. 40 proc., dzięki osiąganiu żądanych temperatur w krótkim czasie, obniżenie kosztów instalacji, możliwość przestawiania pieca, elastyczność w fazie produkcyjnej – możliwość szybkich zmian temperatury.

Tunelowy piec rurowy CICLONE

Rurowy piec tunelowy CICLONE łączy w sobie jakość wypieku i niskie zużycie typowe dla wsadowego pieca rurowego z mocą produkcyjną pieca tunelowego. Przeznaczony
jest do wypieku wszystkich produktów piekarniczych. Możliwość posiadania trzech komór wypiekowych decyduje o jego kompaktowości i możliwości instalacji
w większości piekarni. Wypiek odbywa się w sposób pośredni, tzn. komory wypiekowe nie mają bezpośredniego kontaktu z płomieniem palnika. Rury grzewcze okalają każdą komorę natomiast pierścień rur uformowany wokół komory spalania ogrzewany jest na całej głębokości pieca gwarantując wysoką sprawność cieplną i jednolitość wypieku.
Każda z komór wyposażona jest w niezależny system przesuwu taśmy transportowej co pozwala na zróżnicowanie czasu wypieku. Taśmę transportową a zarazem powierzchnię wypiekową stanowi metalowa siatka napędzana przez system łańcuchowy umieszczony po obu stronach taśmy. Alternatywą dla metalowej siatki mogą być np. żaluzje z materiałów ogniotrwałych. W piecach głębszych (długość powyżej 6,5 m) obecność większej ilości palników pozwala na większe zróżnicowanie temperatur na wejściu i wyjściu z pieca.

Możliwe są dwa systemy załadunkowe:

  • Załadunek półautomatyczny (standard): Taśma załadunkowa układana jest na specjalnym stelażu bezpośrednio przed piecem, następnie w sposób automatyczny podnosi się i zatrzymuje na wysokości danej komory, po czym faza załadunkowa odbywa się w sposób manualny.
  • Załadunek automatyczny (opcja): Taśmy załadunkowe umieszczane są na specjalnych wózkach. Rolą obsługującego jest ustawienie i zabranie wózka załadunkowego sprzed pieca. Cały proces załadunku odbywa się w sposób automatyczny.

Charakterystyka:
  • Redukcja zużycia gazu (oleju opałowego) do 40 proc.
  • Możliwość przestawienia pieca jak również jego rozbudowy (zwiększenie głębokości) w dowolnym czasie.
  • Elastyczność  produkcyjna:  szybkość  i  różne temperatury wypieku
  • Długotrwałość: układ rur, a przede wszystkim cyrkulacja spalin gwarantująca brak bezpośredniego kontaktu rur grzewczych z płomieniem palnika
  • Komora  spalania  wykonana  ze  stali  ogniotrwałej wysokiej jakości
  • Wysokociśnieniowe rury (O 21,5 x 3,25mm) ułożone co 3 cm
  • Niezależny  system  parowania  dla  każdej komory
  • Frontal wykonany ze stali INOX AISI 304
  • Skomputeryzowany  panel  sterowania  z  możliwością programowania 99 receptur.

W  związku  z  nową  ofertą  przewidziane  są w tym roku oferty specjalne – bardzo korzystne dla klienta.

Nasi partnerzy

  • logo3.jpg
  • logo5.jpg
  • logo8.jpg
  • logo12.jpg
  • logo7.jpg
  • logo2.jpg
  • logo1.jpg
  • logo4.jpg
  • logo11.jpg
  • logo10.jpg
  • logo9.jpg
  • logo6.jpg