Siła zespołu - linia do produkcji chleba

Technika – również w branży piekarskiej – zmienia się bardzo szybko, dlatego właściciele piekarni muszą dostosować się do nowych warunków. Do konieczności zastosowania linii do produkcji chleba przekonali się już chyba wszyscy. Firma IRPOL wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom każdego klienta przygotowała ofertę, w której znajdą Państwo szeroki asortyment urządzeń wysokiej jakości.

Firma IRPOL, po wieloletnich próbach przeprowadzanych w piekarniach na terenie całej Polski, jest w stanie znaleźć idealne rozwiązanie do produkcji polskiego chleba dla każdego klienta. Wspólne wysiłki włoskiego producenta – firmy TURRI oraz jego przedstawiciela w Polsce – firmy IRPOL zaowocowały doskonałą linią do produkcji polskiego chleba. Linia ta składa się z trzech podstawowych maszyn: dzielarki, zaokrąglarki i wydłużarki, które są najczęściej spotykanym zestawem urządzeń w polskich piekarniach.

Charakterystyka urządzeń

 • Dzielarka objętościowa SV TURRI Przeznaczona jest zarówno do ciast piekarskich jak i cukierniczych. System dzielenia gwarantuje zachowanie struktury ciasta. Tłok zasysa ciasto do wnętrza cylindra, bęben wraz z cylindrem i tłokiem obracając się dzieli ciasto, wyrzucając kęs na taśmę transportową. Elementy obudowy dzielarki wykonane są ze stali lakierowanej lub INOX, bęben dzielący ze stali nierdzewnej. Powierzchnia tłoka pokryta jest specjalnym tworzywem zapobiegającym przyklejaniu się ciasta. Urządzenie wyposażone jest w zamknięty układ smarowania z systemem filtrującym, gwarantującym niskie zużycie oleju. Regulacja wynosi od 900 do 2700 kęsów/h. Dzielarka ma bardzo prosty panel sterowania. Istnieje również możliwość zastąpienia dzielarki objętościowej dzielarką kasetową wyposażoną w system NO-STRESS gwarantujący wysoką precyzję dzielenia w pełnym zakresie gramaturowym oraz zapobiegający „przepalaniu” ciasta. Regulacji gramatury dokonuje się poprzez specjalne pokrętła, a wartości gramatury wskazywane są przez odpowiednie wskaźniki. Skok tłoka dodatkowo regulowany jest elektronicznie, a wartości wyświetlane są na cyfrowym wyświetlaczu. Zastosowanie prostego systemu pozwala na przechodzenie z dzielenia jednorzędowego na dwurzędowe. Przesiewacz mąki i sposób jego regulacji gwarantuje, że kęsy ciasta spadające na taśmę transportową nie przyklejają się do niej. Taśma transportowa zbudowana została z dwóch części, z możliwością regulacji prędkości przesuwu, co pozwala na ustalanie odległości między kęsami ciasta, a to z kolei ułatwia zestawienia dzielarki z innymi urządzeniami.
 • Zaokrąglarka stożkowa Służy do zaokrąglania kęsów ciasta. Pokrycie stożka i kanałów teflonem oraz nawiew zimnego i ciepłego powietrza sprawia, że kęsy ciasta nie przyklejają się. Odpowiedni stożek, jego prędkość obrotowa oraz kształt i długość kanałów powodują, że urządzenie to podoła każdemu typowi ciasta. Dodatkowym wyposażeniem zaokrąglarki stożkowej, występującym jako opcja w modelu CO 1600 jest możliwość regulacji wielkości kanałów. Zaokrąglarka z regulowanymi kanałami znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie rozpiętość gramaturowa produkowanego chleba jest bardzo duża. Jednak w większości przypadków klienci decydują się na zakup urządzenia ze stałymi kanałami, co pozwala na zaokrąglanie kęsów w zakresie 350-2500 g.
 • Wydłużarka (nowa wersja) Model FP 4 występuje w zestawie tworzącym automatyczną linię produkcyjną. Przeznaczona do wydłużania zaokrąglonych kęsów ciasta o gramaturze od 50 do 2500 g. Wydłużarka została specjalnie przygotowana do produkcji polskiego chleba. Doskonale sprawdza się w zestawieniu z dzielarką bjętościową i zaokrąglarką stożkową bez konieczności stosowania komory prefermentacyjnej (międzygarowni). Elementy, które zostały udoskonalone, tj. górny stół formujący stały oraz nowy typ wałków, gwarantują doskonałe formowanie kęsów ciasta oraz powtarzalność kształtu każdego kęsa. Nowa wydłużarka zadowoli najbardziej wymagających klientów.
Dodatkowe możliwości Podstawowa wersja linii do produkcji chleba może być rozbudowana i dodatkowo wyposażona w wywrotnicę i komorę fermentacyjną.

Wywrotnica jest masywna i solidnie wykonana. Zastosowano ślimakowy system podnoszenia dzieży. Mechanizm podnoszenia umieszczony

Firma IRPOL indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego też nasi klienci przed zakupem urządzeń mają możliwość przetestowania urządzeń we własnej piekarni. W tym celu wystarczy skontaktować się z naszą firmą i ustalić termin przeprowadzenia próby. Gwarantujemy solidność i dobrą jakość naszych produktów czego potwierdzeniem jest współpraca z wieloma klientami z branży cukierniczo-piekarskiej na terenie całego kraju.

Nasi partnerzy

 • logo10.jpg
 • logo5.jpg
 • logo6.jpg
 • logo8.jpg
 • logo4.jpg
 • logo9.jpg
 • logo2.jpg
 • logo12.jpg
 • logo3.jpg
 • logo1.jpg
 • logo11.jpg
 • logo7.jpg